XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.10.2018r.


Modlimy się do Jezusa, który podobnie jak my doświadczał bólu i cierpienia. On doskonale rozumie, ile wysiłku wymaga zmaganie się ze słabościami, ile bólu i trudu może przynieść codzienność. Zapewnia nas o tym dzisiejsze Słowo Boże, przypomina o tej prawdzie spojrzenie na krzyż. Powierzajmy się z ufnością Panu Bogu, który zna nasze położenie. On nam udzieli potrzebnej łaski w odpowiednim czasie według nadziei, którą w Nim pokładamy.
Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na remont witraży w naszym kościele. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne "Bóg zapłać".
 • Dziś rozpoczynamy tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach.
 • Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na Różaniec. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu odprawiamy o godz. 17.15, a w soboty i niedziele o godz. 16.15.
 • W poniedziałek po Mszy św. porannej zapraszamy wszystkich na spotkanie Legionu Maryi.
 • O godz. 18.45 w poniedziałek, kolejna katecheza biblijna pt. "Biblia impulsy" czyli metody rozważania Słowa Bożego. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy.
 • W środę, 24 października po Mszy św. porannej zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Podziękowania i prośby za wst. Matki Bożej można składać do koszyczka z tyłu kościoła.
 • W czwartek. o godz. 18.00 będziemy modlić się za + Ks. Jerzego Szulca - 1 proboszcza naszej parafii - w 60 r. śmierci. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w duchu wdzięczności za jego posługę w naszej parafii.
 • Ministrantów i kandydatów do służby ministranckiej zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 8.30. Spotkanie Dzieci Bożych w sobotę o godz. 9.30.
 • W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o uprzątnięcie grobów naszych bliskich na parafialnym cmentarzu. Pamiętajmy także, aby śmieci wrzucać do przygotowanych pojemników.
 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  - poniedziałek - wspomnienie św. Jana Pawła II, pap.
  - wtorek - wspom. dow. św. Józefa Bilczewskiego, bpa i św. Jana Kapistrana, kapł.
  - środa - wspom. dow. św. Antoniego Marii Clareta, bpa

  Polecamy prasę katolicką: "Gościa Niedzielnego", "Małego Gościa", nasz parafialny biuletyn, a także inne tytuły prasy katolickiej dostępne w naszym kościele. Szczególnie gorąco polecamy nasz parafialny kwartalnik "Ave Maria" w cenie 3 zł.
  Na rozpoczęty nowy tydzień prośmy o Boże błogosławieństwo.

U W A G A:
W zakładce "Gazetka" prezentujemy państwu ponadto:
Cotygodniowy "Informator Parafialny"
LIST BISKUPÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ.


Wybrane zdjęcia z kościoła