XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.08.2018r.


Być naśladowcą Boga, postępować drogą miłości - do tego wzywa nas dzisiaj św. Paweł. Nieważne, kim jesteśmy, jaką mamy rodzinę i ile zarabiamy - mamy żyć miłością w swojej codzienności. To jest wyraz naszej wiary. Bądźmy dla siebie nawzajem dobrzy, miłosierni i przebaczający. Taki jest Bóg, w którego wiarę wyznajemy.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta będzie kolektą specjalną przeznaczoną na pokrycie kosztów remontu ławek w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne "Bóg zapłać".
 • Dziś nieszpory niedzielne o 16.30.
 • W poniedziałek, 13 sierpnia br., przypada dzień fatimski. Po Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, zaś po różańcu na spotkanie Legionu Maryi.
 • W środę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane. Porządek nabożeństw jak w niedzielę wakacyjną: Msza Święta wigilijna we wtorek o 18.00, w środę Msze Święte o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. O 16.30 nieszpory maryjne. Zgodnie z tradycją na każdej mszy dokonamy błogosławieństwa ziół i kwiatów. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 • W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek obchodzimy uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej. Jest to zarazem III piątek miesiąca. Po Mszy Świętej o 8.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 • W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Okazja do spowiedzi świętej dla pątniczek w sobotę o 16.30.
 • Prosimy o dostarczanie kart kolonijnych dzieci i młodzieży wybierających się na wyjazd wakacyjny z naszej parafii do Otmuchowa 26-31.08.2018r.
 • Informujemy, że wyjazd formacyjny dla kandydatów do bierzmowania organizowany będzie 07-09.09.2018r. Zapisy w zakrystii u Ks. Wikarego.
 • Organizujemy parafialną pielgrzymkę 15 września br. do koronowanego Obrazu, bazyliki św. Wojciecha w Mikołowie i sanktuarium Matki Bożej, Patronki Środowiska Naturalnego w Bujakowie. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 40zł.
 • Jest jeszcze wiele wolnych intencji we wrześniu i w październiku. Można je zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 • Pozostałe obchody liturgiczne tygodnia:
  - poniedziałek - wspom. dow. św. męcz. Poncjana, papieża, i Hipolita, prezb.,
  - wtorek - wspom. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.,
  - czwartek - wspom. dow. św. Stefana Węgierskiego, króla.

  Polecamy prasę katolicką, a szczególnie "Gościa Niedzielnego", wakacyjny numer "Małego Gościa", nasz parafialny biuletyn, a także inne tytuły prasy katolickiej.
  Prośmy Boga o błogosławieństwo na nowy tydzień.

U W A G A:
W zakładce "Gazetka" prezentujemy państwu ponadto:
Cotygodniowy "Informator Parafialny"
Wzór "Oświadczenia" dla rodziców w sprawie warunków wykonywania praktyk religijnych swoich dzieci na koloniach i obozach.
LIST BISKUPÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ.


Wybrane zdjęcia z kościoła