NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - 14.04.2019r.Z palmami w ręku i pełni radości wychwalamy dzisiaj Jezusa jako Króla. Za chwilę jednak będziemy towarzyszyć Jezusowi w przeżywanej przez Niego męce, cierpieniu, osamotnieniu i śmierci na krzyżu, którą poniósł za każdego z nas. Bądźmy przy Jezusie w tych tragicznych chwilach. Podążajmy za Nim z wiarą i odwagą.
Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na remont witraży w naszym kościele. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę, również za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Dzisiaj Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 • Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 • Dzisiaj również spotkanie młodzieży w ramach XXXIV Światowego Dnia Młodzieży. Początek o godz. 14.00 w katedrze Chrystusa Króla.
 • Zapraszamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź dla dzieci będzie w czwartek o godz. 15.00. Spowiedź dla dorosłych: - w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od 7.30 – 9.00 i od 16.00 – do 18.00, a także, jeśli będzie taka potrzeba, po mszy św. wieczornej.
  - w Wielki Czwartek od 7.30 – 9.00 i od 15.30 – 17.30
  - w Wielki Piątek od 7.30 – 9.00 i od 15.00 – 17.00
  - w Wielką Sobotę od 7.30 – 9.00 i od 16.00 – 18.00
 • Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako zwieńczenie całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w liturgii Wigilii Paschalnej i kończy się II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Przypominamy, że do spowiedzi należy przystąpić przed świętami, czyli przed Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. W czasie Triduum Paschalnego spowiedź będzie tylko dla tych, którzy w żaden sposób nie mogli wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty. Każdy, kto weźmie udział w nabożeństwach Świętego Triduum Paschalnego, choćby przez jeden dzień, może zyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu.
 • W Wielki Czwartek o godz. 8.00 nabożeństwo eucharystyczne z Komunią św. dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w obrzędach wieczornych, a o godz. 10.00 w Katedrze Msza św. Krzyżma Świętego z poświęceniem olejów. Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, rozpoczniemy o godz. 18.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 22.00:
  - od godz. 19.00 – młodzież
  - od godz. 20.00 – kobiety
  - od godz. 21.00 – mężczyźni
 • W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę tzw. Ciemną Jutrznię o godz. 8.30.
 • W Wielki Piątek od godz. 7.30 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Z tyłu kościoła wyłożona jest lista z możliwością wpisania się na półgodzinny dyżur modlitewny, tak, aby nie było przerwy w adoracji. O godz. 10.00 Gorzkie Żale, o 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17.00 Droga Krzyżowa w kościele i o 18.00 ceremonie Wielkiego Piątku. Po zakończeniu ceremonii adoracja przy Bożym Grobie:
  - od godz. 19.00 – młodzież
  - od godz. 20.00 – kobiety
  - od godz. 21.00 – mężczyźni
 • W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zbierzemy ofiarę na Boży Grób w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi Świętej. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony z tyłu kościoła.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy wiernych do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej, aby „dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania” .
 • Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę – co pół godziny od 13.00 – 15.00.
 • Wigilia Paschalna w Wielką Noc jest czuwaniem na cześć Pana. Rozpoczniemy ją o godz. 20.00. Zachęcamy aby wierni przynieśli ze sobą świece. Zakończeniem Liturgii będzie REZUREKCJA z procesją dookoła kościoła. W związku z tym rano nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, natomiast sprawować będziemy Mszę św. o godz. 17.00. Prosimy, aby do zakrystii zgłosili się mężczyźni chętni do niesienia baldachimu i symboli Zmartwychwstałego Jezusa.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsza Uroczystość Kościoła Katolickiego. Zapraszamy w tym dniu wszystkich nie tylko na Mszę św., ale także na nieszpory o godz. 16.30.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
 • W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w poniedziałek i wtorek.
 • W zakrystii można nabyć tzw. "paschaliki" – świece na stół wielkanocny - w cenie 6 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
  Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, parafialny biuletyn i inne czasopisma.
  Prośmy o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin.

U W A G A:

W zakładce "Gazetka" prezentujemy państwu:
Cotygodniowy "Informator Parafialny"
Link do "BIBLICUM"-Projekt Własny Archidiecezji Katowickiej:
Link do KONCEPCJI REALIZACJI PANTEONU GÓRNOŚLĄSKIEGO W PODZIEMIACH NASZEJ KATEDRY
Wybrane zdjęcia z kościoła