I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2018 r.


Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dzisiaj usłyszymy wezwanie: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Jest ono skierowane do każdego i każdej z nas. Czas Wielkiego Postu jest nam dany, abyśmy przez pokutę, dzieła miłosierdzia i podejmowany post mogli jeszcze bardziej przybliżyć się do Jezusa i doświadczyć Jego obecności w naszym życiu.
Kolekta dzisiejsza jest jałmużną postną. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby parafii, natomiast przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Za każdą ofiarę składamy serdeczne "Bóg zapłać".
 • Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 • Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji lub ograniczenia spożycia napojów alkoholowych i dania świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona na stoliku z tyłu kościoła. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia. Przypominamy, że również w naszym kościele znajduje się skarbonka św. Antoniego, przeznaczona na pomoc charytatywną. Jednocześnie gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła charytatywne w naszej parafii np. podczas Mszy św. w I piątek miesiąca, czy dofinansowując obiady fundowane dzieciom w Szkole Podstawowej nr 17.
 • Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu, które odbędą się w przyszłą sobotę. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych.
 • Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie przed I Komunią św. we wtorek 20.02.2018 r. o godz. 18.00.
 • W poniedziałek po Mszy św. porannej zapraszamy na spotkanie Legionu Maryi, natomiast po Mszy św. wieczornej kolejna katecheza biblijna.
 • Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych - Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.15 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.15. Dzieci zapraszamy na ich Drogę Krzyżową w sobotę o godz. 9.30 Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 • W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka, piątek 23 lutego będzie dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Zachęcamy wiernych do duchowej solidarności z cierpiącymi i ofiarami wojny w tych ciężko doświadczonych krajach przez post i modlitwę w wyznaczonej przez papieża intencji.
 • W sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Podziękowania i prośby za wstawiennictwem Matki Bożej można składać do koszyczka z tyłu kościoła.
 • Ministrantów i chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszamy na zbiórkę w sobotę po Mszy św. porannej. Natomiast wszystkie dzieci naszej parafii zapraszamy na spotkanie dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.00.
 • Jest jeszcze wiele wolnych intencji w lutym i w marcu. Można je zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  - czwartek - Święto Katedry św. Piotra Apostoła
  - niedziela - 2 niedziela Wielkiego Postu

  Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  Na cały tydzień prośmy o Boże błogosławieństwo dla nas i dla naszych bliskich.

U W A G A:
W zakładce "Gazetka" prezentujemy państwu ponadto:
Cotygodniowy "Informator Parafialny"
"Miesięczne statystyki"
ZAPROSZENIE DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ "ŚLĄSKIE – DZIECIOM Z ALEPPO"
Stypendium dla uczniów w ramach programu: " Śląskie. Inwestujemy w talenty”.
LIST BISKUPÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ.


Wybrane zdjęcia z kościoła