II NIEDZIELA ADWENTU - 09.12.2018r.


Dziś usłyszymy wołanie Jana Chrzciciela: "Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego". W Adwencie uświadamiamy sobie, że Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. I do tego wydarzenia mamy się dobrze przygotować. Wyprostować ścieżki to zwrócić się do Boga, ukierunkować swoje dążenia na Niego. Tak, aby naszemu myśleniu o końcu świata nie towarzyszył lęk, ale radość spotkania z Chrystusem.
Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Kolekta przyszłej niedzieli będzie kolektą specjalną przeznaczoną na remont witraży w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne "Bóg zapłać".
 • Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian na Roraty, które odprawiamy w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz.18.00, a w soboty o godz. 8.00. Młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Roraty w piątek o godz.18.00. Wszystkich dorosłych zapraszamy na roraty w sobotę.
 • W poniedziałek po Mszy św. porannej zapraszamy na spotkanie Legionu Maryi
 • Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie przed I Komunią św. we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w krypcie kościoła.
 • W czwartek obchodzimy dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich na różaniec.
 • Spotkanie Dzieci Bożych w sobotę bezpośrednio po roratach ok. godz. 9.00.
 • W przyszłą niedzielę Dzieci Boże zapraszają na II część kiermaszu przed Bożym Narodzeniem, na którym można będzie nabyć kartki świąteczne i ozdoby świąteczne wykonane przez najmłodszych parafian. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na wakacyjny wypoczynek dzieci z naszej parafii.
 • Rozpoczęliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie - kolędę. Cały plan kolędy wywieszony jest w gablotce i na stronie internetowej parafii. W dniu dzisiejszym odwiedzimy Parafian z ul. Korfantego 133 - 115. Przypominamy, że w sobotę kolędę rozpoczynamy o godz. 10.30, a w niedzielę o godz. 14.30.
 • Są jeszcze wolne intencje w okresie Świąt Bożego Narodzenia i w styczniu. Można je zamawiać w kancelarii parafialnej.
 • W kancelarii parafialnej lub w zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i lampiony roratnie, a także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 • W poniedziałek 3 stycznia 2019r. odbędzie się kolejna edycja koncertu "Betlejem w Spodku". Bilety do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 • Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza na adwentowe spotkanie nauczycieli, pedagogów i wychowawców , które odbędzie się w czwartek 13.12.18r. w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Początek spotkania o godz. 16.00.
 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  - wtorek - wspom. dow. św. Damazego I, pap.
  - środa - wspom. dow. NMP z Guadalupe
  - czwartek - wspom. św. Łucji, dz. i męcz.
  - piątek - wspom. św. Jana od Krzyża, kapł. i dK
  - niedziela - 3 NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE

  Polecamy prasę katolicką: "Gościa Niedzielnego" w cenie 5 zł "Małego Gościa", nasz parafialny biuletyn, a także inne tytuły prasy katolickiej dostępne w naszym kościele.
  Na drugi tydzień Adwentu prośmy o Boże błogosławieństwo.

U W A G A:
W zakładce "Gazetka" prezentujemy państwu ponadto:
Cotygodniowy "Informator Parafialny"
LIST BISKUPÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ.


Wybrane zdjęcia z kościoła