NIEDZIELA UROCZ. ZESŁANIA DUCHA ŚW. 20.05.2018r.


Pięćdziesiąt dni po Wielkanocy przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To nie tylko wspomnienie zstąpienia Ducha Świętego na Apostołów dwa tysiące lat temu. Również i my dzisiaj uczestniczymy w Pięćdziesiątnicy przeżywając naszą uroczystość odpustową. Wołając z wiarą: "Przybądź Duchu Święty" otwórzmy nasze serca na Jego dary i natchnienia.
Kolekta w dniu dzisiejszym jak i w przyszłą niedzielę przeznaczone są na potrzeby parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne "Bóg zapłać".
 • Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Nasza parafia obchodzi także uroczystość odpustową ku Czci NMP Wspomożenia Wiernych. Kazanie odpustowe wygłosi o. Krzysztof Górski - karmelita, którego serdecznie witamy w naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.15. Wszystkich parafian i gości zapraszamy również na nabożeństwo maryjne o godz. 16.30.
 • W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych.
 • W czwartek, 24 maja, o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. w int. Parafian w liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej. Podziękowania i prośby za wst. MB Wspomożenia Wiernych można składać do koszyczka z tyłu kościoła.
 • W sobotę obchodzimy Dzień Matki. Msza św. w int wszystkich matek zostanie odprawiona o godz. 8.00. Na tę Mszę św. zapraszamy także wszystkich członków Żywego Różańca, szczególnie tych, którzy wyrazili chęć włączenia się do tej wspólnoty 6 maja. Po Mszy św. omówione zostaną sprawy organizacyjne.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbywa się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Zbiórka naszych pielgrzymów o godz. 5.30 w kościele.
 • W czwartek 31 maja obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 8.30, 11.00, 12.15 i 17.00. Procesja po Mszy św. o godz. 8.30 przejdzie ulicami Kozioła, Rysia i Modelarską do ul. Dekerta, gdzie między domami 2,4,6,i 8 nastąpi zakończenie procesji. Ołtarze usytuowane będą przy ul. Norwida 1, Modelarskiej 6, Modelarskiej 32, oraz na ul Dekerta.
 • Spotkanie organizacyjne przed procesją we wtorek 22 maja po Mszy św. wieczornej. Serdecznie prosimy o to, aby jak największa liczba Parafian zaangażowała się w przygotowanie ołtarzy, aby nie był to wysiłek tylko garstki Parafian. Prosimy o odpowiedzialność w tej sprawie.
 • Są jeszcze wolne intencje w czerwcu i w lipcu. Można je zamawiać w zakrystii i w kancelarii.
 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  - poniedziałek - Święto NMP, Matki Kościoła
  - wtorek - wsp. dow. św. Rity z Cascia, zak. i św. Krzysztofa Magallanesa, kapł. i tow.
  - czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  - piątek - wsp. dow. św. Bedy Czcigodnego, kapł. i dK, św. Marii Magdaleny de Pazzi, dz. i św. Grzegorza VII, pap.
  - sobota - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapł.

  Polecamy prasę katolicką, a szczególnie "Gościa Niedzielnego", "Małego Gościa", nasz parafialny biuletyn, nowy numer parafialnego kwartalnika "Ave Maria" w cenie 3 zł, a także inne tytuły.
  Na rozpoczęty tydzień prośmy o Boże błogosławieństwo.

U W A G A:
W zakładce "Gazetka" prezentujemy państwu ponadto:
Cotygodniowy "Informator Parafialny"
"Miesięczne statystyki"
ZAPROSZENIE DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ "ŚLĄSKIE – DZIECIOM Z ALEPPO"
Stypendium dla uczniów w ramach programu: " Śląskie. Inwestujemy w talenty”.
LIST BISKUPÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ.


Wybrane zdjęcia z kościoła